Podłogi Świata

  • 1
  • 2

Ogrzewanie podłogowe

Nie ma przeciwskazań, aby przy podłodze drewnianej stosować ogrzewanie podłogowe. Zalecamy jednak stosowanie jak najcieńszej warstwy drewna wybranych gatunków, w tym przypadku dobrze sprawdzą się podłogi warstwowe. Można też zastosować panele laminowane (w tym przypadku należy stosować specjalną matę z przeznaczeniem do ogrzewania podłogowego). Najważniejsze przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego, jest odpowiedni rozruch ogrzewania. Przed ułożeniem podłogi należy zadbać o wygrzanie podkładu cementowego.

Zwiększając temperaturę o jeden stopień na dzień w okresie jednego tygodnia. Maksymalna temperatura ogrzewania przy podłodze drewnianej to 27 stopni. Po tygodniu utrzymywania górnej temperatury odwracamy proces i zmniejszamy temperaturę o jeden stopień dziennie do wygaszenia ogrzewania.

Każdorazowo przed rozpoczęciem grzania w okresie zimowym temperaturę należy podnosić stopniowo, bez gwałtownych skoków. Gwałtowny wzrost temperatury możne bowiem wpłynąć niekorzystnie na okładzinę drewnianą (w skrajnych przypadkach może powodować uszkodzenie klepek). Należy pamiętać, że drewno jest materiałem higroskopijnym i może szczelinować. Aby uniknąć tego zjawiska, należy dbać o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach z podłogą drewnianą, który powinien wynosić w granicach 45-60 procent.

Film "Ogrzewanie podłogowe"