Gdzie kupić podłogę?

Gdzie kupić podłogę? Market czy salon?

Do przeczytania w 4 minuty

 W tekście znajdziesz:

  • W jaki sposób różnią się ceny, usługi i jakość produktów w markecie i salonie
  • Gdzie jest większy wybór
  • Kto najlepiej doradzi i podzieli się wiedzą „z autopsji”
  • Czy łatwiej jest o zwrot w markecie czy salonie
  • Rozwiązanie dla podłogi na długi czas i na chwilę

 

Takie pytanie, prawdopodobnie, w końcu przyjdzie do każdego i każdej z nas. Odpowiedź na nie wyraża się po prostu w naszych potrzebach.

Po pierwsze cena. Nie da się ukryć, że najczęściej od razu rzuca się na myśl wydatek. Pod tym kątem ogólnie lepiej wypada market cena za materiał zwykle jest niższa. Niska cena jednak nie zawsze tyczy się usług. To prowadzi nas bezpośrednio do jakości prac. Warto zauważyć, że market zajmuje się nie tylko sprzedażą podłóg, więc montażyści mogą zajmować się szerszym zakresem zadań. Ekipy są większe i występuje częsta rotacja pracowników. To wszystko może przełożyć się na jakość wykonania. W sklepie detalicznym natomiast podłogi są sprzedawane w wyższej cenie, ale raczej są to produkty tylko wysokiej klasy. Taki sklep ma też zwykle stałą ekipę montażową, co z reguły wpływa na solidne wykończenie. Taki zespół specjalizuje się w kładzeniu podłóg, co mówi samo za siebie.

Wynika z tego, że dopłacając, dostaniemy stabilniejszy efekt. Konkretna cena, pewna ekipa, dostęp do wielu uznanych marek decyzja na długie lata. Nie zawsze jednak potrzebujemy wysokiej jakości i gwarancji dobrej usługi. Czasami potrzebujemy położyć panele czy kafelki bez przywiązywania się do wysokiego standardu. Wtedy lepiej sprawdzi się market.

Kolejną rzeczą, która odróżnia markety i sklepy to znajomość sprzedawanych produktów i doradztwo techniczne.  Zdecydowanie klienci doceniają profesjonalizm salonów podłogowych. Zauważamy to choćby z relacji samych kupujących. Tak jak już wspomnieliśmy, market prowadzi szeroki zakres usług i produktów, trudno więc oczekiwać kompleksowej pomocy i dobrej jakości. Dla dogłębnej i konkretnej obsługi najlepiej wybrać salon.

Szeroki wybór to też często domena salonów. Sklepy detaliczne dbają o pełen wachlarz dekorów, a nawet opcji montażu. Nie powinno być też problemem wybranie ulubionego wzoru ułożenia podłogi. Pomimo wielkości marketów wybór niekoniecznie dorówna temu w sklepie dedykowanym. U nas jest to około 150 propozycji podłóg winylowych i około 100 laminowanych. Dodatkowym atutem salonu jest właśnie wielkość. Zwykle są to stosunkowo niewielkie, zaciszne miejsca, gdzie można na spokojnie obejrzeć i przedyskutować wybór. Co więcej, produkty, które oferujemy, są u nas od lat, dlatego znamy ich wady i zalety oraz mamy bezpośrednią styczność z realizacjami.

Na korzyść salonów podłogowych przemawia też indywidualne podejście do klienta. Mamy możliwość nawiązania bliższej relacji, lepiej poznać konkretne zapotrzebowanie i dobrze dopasować rozwiązania. W przeciwieństwie do marketowego tłoku tutaj można przeprowadzić zainteresowanego niemal „za rękę”. Jesteśmy dostępni do stałego kontaktu i wspólnie rozpracowujemy wszelkie kwestie.

Zwrot czy wymiana towaru o to łatwiej w markecie. W sklepie detalicznym sprzedawane produkty są skrojone pod klienta i taki zwrot jest możliwy jedynie, kiedy towar przyjdzie ewidentnie uszkodzony bądź niezgodny ze wzornikiem. Niemniej jest to i plus i minus dla marketu zwykle kupując podłogę w salonie po prostu nie trzeba jej zwracać 😉 zdarza się, jednak to naprawdę marginalny odsetek.

Podsumowując: wybór miejsca, w którym kupisz podłogę zależy od Twoich potrzeb. Marketowe rozwiązania sprawdzają się, kiedy trzeba coś zrobić na chwilę albo naprawdę nie wymaga to przyłożenia się lub dysponujemy niewielkim budżetem. Kupno podłogi w salonie to wybór solidniejszy. Taka inwestycja jest korzystniejsza, bo lepiej kupić coś, co posłuży przez kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat, niż kupować tanio, ale co kilka lat.

Gdzie kupić podłogę?
Przewiń na górę