Jaki jest Twój styl?

Jaki jest Twój styl?

Do przeczytania w 3 minuty

W tekście znajdziesz:

  • rolę drewna i materiałów sztucznych w życiu
  • ich wpływ i skojarzenia, które budzą
  • jak materiał może odzwierciedlać styl

Podłoga może wyrażać Twoje wnętrze! Ktoś może uznać, że to przesada i w ogóle naciąganie. Drewno to podstawowy budulec od zarania dziejów. Począwszy od narzędzi, sztućców i szałasów, do dzisiejszych przedmiotów codziennego użytku i drapaczy chmur  zawsze i wszędzie znajdowało się drewno. My specjalizujemy się w podłogach więc skupimy się na tym, pokażemy kilka skojarzeń jakie nasuwają się w tym temacie.

Podłogi drewniane ciągle cieszą się popularnością i są pożądanym produktem, chociaż może wymagać od użytkownika dbałości. Na prawdę nic dziwnego to naturalny materiał, spotkanie z naturą i klasyką we własnym domu. Nadają domostwu prestiżu, gustowności, poczucia bezpieczeństwa. Podobnie jest w muzyce. Instrumenty klawiszowe jak fortepian, kojarzy się oczywiście z muzyką klasyczną, same instrumenty zresztą zbudowane są w dużej mierze z tego równie pięknego, jak muzyka, materiału. Gitara? Klasyczna, a jakże. Drewno w tych instrumentach ma wyjątkowe znaczenie  każda zbudowana może być z dwóch, trzech lub więcej gatunków drzew co ma wpływ na jej brzmienie. Niezależnie czy mowa o gitarze klasycznej czy elektrycznej, budzi uczucie obcowania z czymś wyjątkowym i kunsztownym  podobnie jak w przypadku drewnianej podłogi w domu. Ta z kolei składa się zwykle z mocnego drewna dębowego. Można go oczywiście zastąpić drzewami takimi jak sosna czy jesion ale i egzotycznymi, np. mahoń czy palisander.

Tworzywa sztuczne czasem wzbudzają niepokój coś nieznanego, szkodliwego. Natomiast nowoczesne technologie potrafią nas z nimi oswoić, przynosząc nowe sposoby zaspokajania naszych potrzeb w tym tych związanych z podłożem. Podążając za naszą analogią: winyl pojawił się w muzyce już dawno, w końcu kojarzy się z płytami gramofonowymi. Właśnie one zostały w pewnym momencie wykorzystane przez DJ-ów do zabawy z dźwiękiem na konsoli. Doprowadziło to do stworzenia nowego gatunku czyli Techno i jego setek wariacji gatunkowych. Bardziej kojarzy się jednak z Hip-Hopowymi skreczami. Tak czy siak, winyle podłogowe i te znane ze świata muzyki to ten sam rodzaj materiału. Nie jest już naturalny, co nie znaczy że brakuje mu zalet. Panele winylowe są podobnie wyjściem naprzeciw technologii w życiu człowieka. Łączą w sobie wizualia i odczucie drewna z nowymi funkcjonalnościami. Winyl można położyć w łazience bo jest w 100% wodoodporny, do tego jest wytrzymalszy i bardziej odporny na zabrudzenia od drewna.

Panele hybrydowe również są czymś co można przyrównać do świata muzyki. To swoista ewolucja. Tak jak w muzyce spotykamy połączenia muzyki elektronicznej z rockową czy klasyczną, tak hybrydy są połączeniem naturalności drewna i funkcjonalności paneli. Zwykle takie panele to rdzeń z płyty HDF bądź materiału kompozytowego z warstwą wierzchnią z drewnianego forniru, wzmocnione warstwą uszlachetniaczy, np. żywic i minerałów. Zapewnia im to niezwykłą wytrzymałość i kontakt z prawdziwym drewnem. Te elementy stanowią o jej atrakcyjności jako alternatywa dla desek drewnianych.

Co jest bardziej w Twoim stylu? Może, jeśli stoisz przed wyborem podłogi, przybliży Cię to do odpowiedzi. Może przemawiają do Ciebie metody klasyczne, szykowne i głęboko zakorzenione wtedy drewno wydaje się być idealne. Jeśli jednak zachęcają Cię udogodnienia płynące z nowszych rozwiązań warto zainteresować się panelami winylowymi i hybrydowymi.

Jaki jest Twój styl?
Przewiń na górę