Tarasy

Wybór materiału na taras zewnętrzny to nie lada wyzwanie. Decydując się na montaż desek, masz do wyboru dwa materiały: kompozyt i drewno. Poszczególne produkty mają inną charakterystykę i sposób użytkowania. Warto zapoznać się z różnymi opcjami wyboru i dopasować to do swojego stylu i trybu życia. 

Taras z drewna wymaga konserwacji. Możesz to zrobić samemu lub wynająć do tego specjalistę. Materiał ten jest również względnie miękki, więc musisz zaakceptować większe lub mniejsze uszkodzenia — przesuwanie mebli ogrodowych, wyszczerbienia/wgniecenia od spadających przedmiotów lub plamy po odchodach zwierząt czy tłuszczu z grilla. 
Co zyskujesz? Produkt w 100% naturalny i niepowtarzalny. To największa wartość. Nie ma sensu bać się powyższych „wad” bo pamiętaj, że jest to coś co leży pod gołym niebem. 

Drugą opcją jest deska kompozytowa. Ten nowoczesny materiał zawiera w sobie mączkę drzewną i PVC. Jest to wybór dla osób bardziej leniwych, którzy cenią sobie spokój i bezobsługowość. Wizualnie kompozyt nawiązuje do naturalnego drewna i może być naprawdę dobrym substytutem. Na pewno jest bardziej odporny na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. 

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, co jest lepsze. Materiał na taras jest wyborem bardzo subiektywnym, dlatego należy rozpatrzeć wszystkie „za” i „przeciw”.

Zalety produktu - deska kompozytowa

Zalety produktu - deska drewniana

Przewiń na górę