Popularne i uznane marki

Popularne i uznane marki

Do przeczytania w minutę

W tekście znajdziesz:

  • Jakie są znane marki paneli podłogowych
  • Jak prezentuje się polski rynek podłogowy
  • Jakie innowacje zmieniły świat pod kątem podłógKierowanie się renomą producenta podłóg jak najbardziej ma sens. Szczególnie w takiej branży jak podłogi nie jest łatwo zdobyć uznanie. To konkretna inwestycja, która często kosztuje niemałe pieniądze. Jako konsumenci oczekujemy tego, że się to opłaci a więc produkt powinien być solidnej jakości, być trwały i prezentować się jak najbardziej korzystnie. Komfort korzystania, bezawaryjność i walory wizualne mogą sprawić, że zapamiętamy firmę od której kupiliśmy podłogę i polecimy ją znajomym. 

Jedną z legend parkieciarstwa jest szwedzka firma PERGO. W 1977 roku podbili rynek wynalazkiem, który dzisiaj jest standardem. Mowa tutaj o panelu laminowanym. Teraz większość producentów ma podobny produkt w swoim katalogu, są stosunkowo tanie i wyjątkowo wytrzymałe. Jest to płyta HDF z nadrukowanym wzorem, którą się laminuje. Dzięki temu można uzyskać dowolny odcień, usłojenie, kolor a także fakturę. Laminaty ustabilizowały pozycję firmy i zapewniły jej rozpoznawalność. PERGO do tej pory jest faworytem i częstym wyborem klientów, nieustannie dostarczając jakość i nowe rozwiązania buduje zaufanie wśród kupujących.

Podłoga laminowana PERGO

Producentem, którego podłogi bardzo przekonują do siebie kupujących jest niemiecka firma TER HURNE. Szeroki wachlarz dekorów laminatów i winyli przyciąga atrakcyjnym wyglądem i solidnym wykonaniem. Posiada też w swoim katalogu nowość w postaci paneli hybrydowych. Hybrydy TER HURNE mają rdzeń drewniany (HDF) i pokryte są fornirem drzewnym oraz warstwą minerałów. Ta dodatkowa warstwa składników mineralnych i żywic sprawia, że taki panel jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne lub wodę.

Podłoga winylowa Ter Hurne

Koniecznie trzeba wspomnieć o naszym rodzimym rynku, który oferuje najwyższą klasę rzemiosła parkietowego. Nazwą, którą często można usłyszeć w sklepach jest BARLINEK. Kojarzymy go z Deską Barlinecką, ich flagowym produktem który zdobył dużą popularność przede wszystkim dzięki możliwości montażu na ogrzewaniu podłogowym. 

Nie są jednak jedyni. Innymi Polskimi firmami które doskonale sprawdzą się w naszych domach i opierają się o podobną koncepcję będą  WALCZAK lub FINISHPARKIET. WALCZAK opracował deskę litą, którą można bezpiecznie położyć na ogrzewaniu podłogowym. Spód deski nacinany jest w specjalny sposób tak, aby gorące powietrze miało możliwość lepszej cyrkulacji. Dzięki temu temperatura nie powoduje rozchodzenia się paneli czy pęknięć drewna w wyniku przesuszenia. Zyskujemy też bardzo dużą warstwę wierzchnią, co przekłada się na możliwość wielokrotnego cyklinowania. Polscy producenci cechują się solidnymi produktami, odpowiedzialnym i zaangażowaniem w podejściu do klienta. 

Podłoga drewniana Finishparkiet

Po te wyżej wymienione i cały szereg innych producentów takich jak JOKABERRY ALLOC i 
WICANDERS zapraszamy do naszego salonu w Lublinie.

Chętnie doradzimy i dopasujemy podłogę do indywidualnych potrzeb.

Załączone zdjęcia pochodzą z naszych realizacji.

Podłoga winylowa Joka
Popularne i uznane marki
Przewiń na górę